28 yıldan fazla bir süredir illüstratörlerin, konsept çizerlerin, ressamların, fotoğrafçıların ve manga sanatçılarının yaratıcı beklentilerini aştı! Painter® 2020’nin sizi tutkulu bir sanatçı yapacağını biliyoruz.

Corel Painter 2020 üç yönlü bir yaklaşım benimser: nasıl boyadığınız, yazılımı nasıl kontrol ettiğiniz ve donanım kurulumunuzdan en iyi performansı nasıl alacağınızla ilgilenir. Sonuç, bugüne kadar Painter’ın en şık sürümü ile karşı karşıyasınız.

Corel Painter 2020: Boya iyileştirmeleri

Yazılımda rengi nasıl seçtiğinize de elden geçirilmiş. Son derece özelleştirilebilir Evrensel Renk Tekerleği, tüm araçlarda standart bir görünüme sahip. renklendirilirken artık bir önizleme özelliği var. Ayrıca renklerinizi ton, doygunluk ve değer kullanarak seçebilir, tekerleği sabitlemeyi seçebilirsiniz.

Yeni Renk Armonileri aracı, analog ve tamamlayıcı dahil olmak üzere altı modda mevcut seçiminize uyumlu renkleri görüntüler. Bu özellik, hem hevesli hem de profesyonel sanatçılara sanat eserlerinde en iyi renk seçimlerini yapmalarında yardımcı olacak. 

Corel Painter 2020, artık yeni ve güncellenmiş boyama özelliklerinin yanı sıra arayüz geliştirmeleri sunuyor. Başlık güncellemeleri arasında bir performans optimizasyon seçenekleri, rafine bir Fırça Seçici aracı ve yeni renk seçim araçları bulunuyor. 

Corel Painter 2020: Arayüz güncellemeleri

Painter 2020 ‘nin arayüzü, gezinmek için son derece kolay ve kontroller artık daha rahat erişilebiliyor. Bu kolaylık ve rahatlığın sebebi ise, Painter ‘ın en popüler araçlarından bazılarına kolay ve hızlı erişim sağlayan yenilenmiş bir Property Bar ‘dan kaynaklanmaktadır (önceden yalnızca menü çubuğu aracılığıyla erişilebilirdi).

Fırça seçici, yeni fırça ön izlemelerini vurgulayarak projeniz için doğru fırçayı seçmeyi kolaylaştırır ve Kütüphane içerisinde bulunan paneller daha çeşitli boyama yapmanız sağlar. Bu gelişmiş özellikler, sanat eserinizi tüm görkemiyle sergilemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çalışmanızda her zaman ihtiyaç duyduğunuz araçları da parmaklarınızın ucuna getirir.

Corel Painter 2020: Performans optimizasyonu

Corel Painter 2020, yeni Brush Accelerator aracı ile donanımınızdan en iyi şekilde yararlanmayı hedefliyor. Bu, sisteminizi değerlendirerek en iyi performans ayarlarını uygular. Damga fırçaları GPU hızlandırmasından yararlanır ve artık hangi fırçaların donanım desteği alacağını seçebiliyorsunuz.

Corel, Brush Accelerator ile “20 kata kadar daha hızlı boyayabileceğinizi” belirtiyor ve geleneksel medya fırçalarıyla boyama yaparken gecikmenin azaldığını kesinlikle fark ettik. 

Painter’ın önceki sürümünde, yaratıcı akışınızı sıklıkla kesintiye uğratan karmaşık bir çalışma alanı vardı. Painter 2020 artık yalnızca seçtiğiniz araçla ilgili olan ve daha akıcı bir arayüzle sonuçlanan yapılandırma seçeneklerini gösteriyor. Açılır pencerede ayarların akıllıca gruplandırılması Konsolide Kütüphane panelleri, ayar seçeneklerinize bağlı olarak görünümü değiştiren araç simgeleriyle birlikte, Corel’in geliştiricilerinin sanatçıların geri bildirimleri üzerinde hareket ettiği izlenimini yaratıyor.

Katmanlar dijital sanatın temelidir ve Painter 2020’de devrimden ziyade bir evrim örneğidir. Bir katmana sağ tıklandığında veya cmd tıklatıldığında, ana Katmanlar menüsünden bunlara erişmek zorunda kaldığınız, bir dizi seçenek içeren açılır bir bağlam menüsü görüntülenir. Katmanları daraltma, kilitleme, seçme ve yapıştırma seçenekleri, yaratıcı sürecinizi daha da kolaylaştıracak zaman tasarrufu sağlar. Yeni yüzüyle painter beklentilerinizi karşılayacak gibi…