Bildiğiniz üzere popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp mesaj silmenize izin veriyor. Dilerseniz gönderdiğiniz mesajdan vazgeçip herkesden yada karşınızdaki kişiden silebiliyorsunuz. Ancak bazen karşımızdaki gönderdiği mesajı silince ne gönderdiğini merak edebiliyor; Şunu hemen belirtelim: whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme yani whatsapp’ta silinen mesajları görme mümkün… Silinen Whatsapp mesajları ufak birkaç ipucu ile yeniden geri getirilebilir. Peki WhatsApp silinen mesaj nasıl geri getirilir? İşte geri getirmenin yolları….

WhatsApp en çok kullandığımız mesajlaşma uygulamalarından biri. Gün içerisinde sayısız mesaj atıyoruz. Bazen yanlış kişiye yanlış mesajlar gönderebiliyoruz. Ancak WhatsApp’ta yer alan silme özelliği sayesinde hem kendinizden hem de karşınızdaki kişilerden gönderdiğimiz mesajları silebiliyoruz.

Whatsapp mesaj silme özelliği ile yok ettiğiniz mesajların; aslında gerçekten yok olmadığını hemen paylaşalım. Bazı uygulamalar veya Whatsapp’ıne kendi içerisinde yer alan bazı özellikler sayesinde whatsapp’ta silinen mesajları geri getirmek mümkün.

WhatsApp silinen mesaj geri getirmeye yönelik için pek çok uygulama var. Fakat gizliliğin çok önemli olduğu günümüzde WhatsApp’a ait olmayan uygulamalara erişim izni vermek tehlikeli olabilir bunu özellikle paylaşalım. Ancak WhatsApp silinen mesajları herhangi bir uygulama kullanmadan da geri getirmeniz mümkün.

Android telefon kullanıcıları silinen Whatsapp mesajlarını nasıl geri yükleyebilir?

Android ya da iOS işletim sistemi fark etmeden akıllı telefon kullanan herkes, WhatsApp silinen mesajları geri getirebilir. Sohbet yedekleme işlemini yaptıysanız zaten mesajlarınız yedeklenmiştir. Bu durumda yeniden yedekleme yapmanıza gerek yok. Fakat yedekleme yapmayan Android kullanıcıları 2 farklı şekilde whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme yapabilirler. İşte yapmanız gerekenler:

 • İlk olarak telefonda bulunan WhatsApp uygulamasını silin
 • Google Play Store’dan tekrardan WhatsApp uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamaya giriş yapın ve telefon numaranızı doğrulayın.
 • Mesajlarınızı geri getirmek için Google Drive, “Geri Yükle” yazısını göreceksiniz. “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın ve “İleri” tuşuna basın. Bu şekilde silinmiş mesajlarınız, uygulamayla birlikte geri gelecektir.

WhatsApp silinen mesaj geri getirmenin bir diğer yolu ise sohbet yedeklemek. Sohbet yedeklemek için yapmanız gerekenler ise şöyle;

 • WhatsApp uygulamasına girin ve sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayın.
 •  “Ayarlar” adımından “Sohbetler” seçeneğine tıklayın.
 •  “Sohbet Yedeği” seçeneğine tıklayın ve “Kapalı” seçeneği hariç; gün, hafta, ay fark etmeden bir seçeneğe tıklayın.

Burada seçtiğiniz zaman diliminin fark etmeyeceğini belirtelim. Çünkü önemli olan zaman dilimi değil, sohbetlerin yedekleniyor olması. Bu şekilde WhatsApp sohbetiniz yedekleniyor olacak. Önceden silmiş olsanız dahi geri getirebileceksiniz.

iOS telefon kullanıcıları silinen Whatsapp mesajlarını nasıl geri yükleyebilir?

Bu arada şunu hemen belirtelim: iOS işletim sistemine sahip telefonlarda önceden yedeklenmeyen sohbetleri geri getirebilmek mümkün değil. iOS kullanıcılarının ise yapması gereken tek şey sohbet yedekleme özelliğini açmak. Bunun için IOS kullanıcılarının yapması gerekenler;

 •  İlk olarak WhatsApp uygulamasına girin ve sağ aşağıda bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 •  “Sohbet Yedeği” seçeneğine basın.
 •  Daha önce sohbetleri yedeklemeyi kapattıysanız, “Şimdi Yedekle” seçeneğine basın.
 • Sohbet yedeklemekle sürekli uğraşmak istemiyorsanız“Otomatik Yedekle” seçeneğine tıklayın.

Günlük, haftalık ya da aylık seçeneklerinden herhangi birini seçip, sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz. WhatsApp sohbetlerinizin içinde bulunan videolar sizin için önemliyse ve videoları da yedeklemek istiyorsanız “Videoları Dahil Et” seçeneğine tıklamanız gerektiğini de söyleyelim. Böylece videolarınızı da yedekleyebiliyorsunuz.