Metin, eskiz gibi verileri belirli stillerde görsellere dönüştüren yapay zekalı sanat ve tasarım araçları. Görsel kimlik yaratabilen, metin yazabilen ve stok görsel üretebilen yapay zekalı yazılımlar.

Khroma: Hangi rengi sevdiğinizi öğrenmek ve tasarımınızda kullanabilmeniz için sınırsız paletler yaratırken yapay zekayı kullanıyor. Birkaç renk seçmeniz sinir ağı destekli algoritmayı eğitiyor ve böylece sevdiğiniz renkleri üretebiliyor.

Fontjoy: Font kombinasyonunun amacı ortak tema ve hoş bir kontrasta sahip fontları eşleştirmek. Fontjoy farklı kombinasyonlar üretmek için derin öğrenmeyi kullanıyor.

Uizard: Uizard tasarım eskizlerinizi tarayıp onları otomatik olarak düzenlenebilir dijital tasarımlara dönüştürüyor. Tasarım çizimlerinizi dijital hale dönüştürürken bilgisayarlı görü ve makine öğrenmesini kullanıyor. 

Copy.ai: Copy.ai ürün açıklamaları, dijital reklam metni, blog içerikleri, satış metni ve daha fazlasını oluşturmanızı sağlıyor. Marka/ürün ismini ve kısa tanımını doldurduktan sonra kalanıyla Copy,ai ilgileniyor. Bu otomatik yaratıcı araçla saniyeler içinde pazarlama örneğinizi elde edebiliyorsunuz.

designs.ai/tr Yapay Zeka ile 2 dakika içinde Logo, video, banner ve mockup’lar hazırlayın. Designs.ai, kullanıcıların içerik oluşturmasına, düzenlemesine ve ölçeklendirmesine izin vermek için AI teknolojisini kullanan entegre bir Ajans hizmet platformu.

Yukarıda saydıklarım gelişi güzel aklıma gelen birkaç siteden ibaret. Her yıl yüzlerce ai platformu hizmete sunuluyor yada test ediliyor. Gelecek tasarıma ne getirecek birlikte bekleyip göreceğiz.