Markanıza Özel Video Çözümleri

Tanıtım Filmi; herhangi bir ürünün, projenin, kurum, şirket veya firmanın ayrıntılı olarak tanıtıldığı video içeriklerdir.

Bir projeyi anlatmanın en etkili yolu kreatif içeriklere sahip bir tanıtım filmine sahip olmaktan geçiyor. Günümüzde internet kullanıcıların büyük bir çoğunluğunu video içerikler tüketiyor. Görsel öğrenmeyi işitsel öğrenmeyle pekiştiren tanıtım filmleri, basılı mecralardaki iletişim faaliyetlerinden açık ara önde bir etki yaratmaktadır. Çünkü modern çağın insanları, internet mecralarındaki yazı karmaşasından kaçarak video izlemeyi seçmektedir. Tanıtım videolarının izleyici üzerinde oluşturduğu akılda kalıcılık ve güvenilirlik gibi faktörler doğru mesajı hedef kitleye en uygun şekilde aktararak rakipleriniz arasında fark yaratmanızı sağlamaktadır.

Tanıtım filmleriyle

  • Markanızın online mecralardaki prestijini maksimum seviyeye taşıyın.
  • Tanıtım filmlerini açılış, lansman, fuar ve organizasyonlarda kullanarak rakiplerinizin önüne geçin.
  • Tanıtım filmlerini sosyal medya kanallarında kullanarak dijital medyadaki varlığınıza güç katın.
  • Tanıtım filmleri ile hedef kitle ve potansiyel müşterileriniz üzerinde en etkili iletişimi kurun.

Başarılı Bir Tanıtım Filmi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Tanıtım filmleri, sektör farkı olmaksızın her işletmenin daha kolay bulunabilir olduğu dijital dünyada opsiyon değil bir zorunluluktur. İşletmelerin markalaşma yolunda kendi kurumsal imajlarını destekleyecek görsel materyaller kullanması, değer vadeden bir yapı olabilmeleri açısından kritiktir. Bu bilgiler ışığında işletmelerin, kurumsal tanıtım filmi tasarımı kapsamında dikkat etmeleri gereken etkenler şu başlıklar dahilinde detaylandırılabilir:

Prodüksiyon Ekibinin Uzmanlığı

Özellikle reklam ajansı ve prodüksiyon şirketi gibi yapılarla çalışan işletmeler, nitelikli bir tanıtım filmi çekimi için projelerini yürütecek olan ekibi mercek altına alabilirler. Prodüksiyon ekibinin uzmanlığı, ortaya çıkacak olan işin niteliğini doğrudan etkileyeceği için doğru ekiple çalışmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda, kurumsal tanıtım videolarıile alakalı projenizi yürütecek olan ekibin referansları, daha önce hangi projelerde yer aldıkları ve hatta hangi ekipmanların kullanılacağı bile önemlidir.

Görsel Dünya, Kurgu ve Diksiyon

Videonuzun kurgusu; özellikle işletmenizle alakalı bir değer vaadi oluşturmanız açısından kritik bir etkendir. Kurumsal tanıtım filmi kurgusu kapsamında kullanılacak olan görsel etkenler, markanızın kimliği ile uyuşmalı ve mesajınızı destekleyecek nitelikte olmalıdır. Bunun yanı sıra dil çerçevesi, kullanılacak olan ton ve ifade biçimi gibi etkenleri belirleyecektir. Dil çerçevesi doğrultusunda markanızı nasıl anlatacağınız, nasıl bir ton kullanacağınız gibi detayları belirleyebilirsiniz.

İtibarınızı Zedeleyecek Yöntemlerden Kaçının

Kurumsal tanıtım, özellikle işletmenin web site ve sosyal medya gibi kanalları üzerinden tüketici ile etkileşim kuran araçlardır. Bu doğrultuda, sırf maliyet hesaplı oldukları için profesyonel olmayan yöntemlerden uzak durun.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Kurumsal tanıtım filmi fiyatları, proje genelinde ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Fiyat üzerinde belirleyici olan unsurlar arasında genel olarak kullanılacak olan ekipmanlar, prodüksiyon ekibi ve bu kadronun yetkinliği öne çıkar.

Bunun yanı sıra; belirlenecek olan film kurgusu, montaj, seslendirme, efekt gereksinimleri gibi etkenler de kurumsal tanıtım filmi çekim fiyatları açısından belirleyici etkenler arasında yer alır.

Profesyonel Tanıtım Filmi Kullanmanın Avantajları

Dijital dünyadaki gürültülü ve rekabet dolu ortamda işletmenizi tanıtmak oldukça zorlayıcı bir durumdur. Fakat müşterileri için hatırlanır olmak isteyen firmalara yönelik farklı iletişim çözümleri de mevcut. Bunlar arasında en güçlü çözümlerden olan kurumsal tanıtım filmleri; bir işletmenin marka olarak hedef kitlesi ile konuşmasına olanak verir. Marka değerlerini, ürünlerini, vizyon ve misyonunu en net bir şekilde hedef kitlesine aktaran işletme; hedeflediği konumlandırma stratejini uygulama şansı elde eder. Tüm bunlar haricinde kurumsal tanıtım filmi kullanmanın avantajları şöyledir:

Tutundurma ve Pazarlama İletişimi Altyapısı Oluşturma

Kurumsal tanıtım filmleri, firmaların tutundurma, konumlandırma ve diğer pazarlama iletişimi altyapılarını kurabilmeleri açısından önemlidir. Film vasıtasıyla tanıtılacak olan değerler, marka imajı ve misyonu; diğer tanıtım araçları için de yol haritası çizer.

Marka Kimliğini Şekillendirme

Marka kimliği; markanın karakteristik özelliklerinin bütünü olarak tanımlanır. Marka kimliğini tüketici zihnine oturtulması için de hem görsel hem işitsel uyaranların sistematik bir şekilde kullanımı gereklidir. Bu bağlamda kurumsal tanıtım ve reklam filmi gibi araçlar marka kimliğini tüketiciye iletilmesi süreçlerinde en stratejik araçlar arasında yer alırlar.