2017 yılında eski Google çalışanı Sofiia Shvets ve Vlad Pranskevičius tarafından kurulan Ukrayna start-up’ı Let’s Enhance, fotoğraflarınızın çözünürlüğünü kalite kaybı yaşamadan artırmaya imkan sağlıyor.

Nöral ağlardan güç alan Let’s Enhance, geçtiğimiz Nisan ayındaki güncellemeden önce maksimum 4 kata kadar kayıpsız çözünürlük artışı (İng: “upscaling”) sunabiliyordu. Son yayınlanan Let’s Enhance 2.0 güncellemesi ile birlikte 16 kata kadar çözünürlük artışı sunabilmesinin yanında, 4 farklı kullanılabilir algoritma ile birlikte hizmet veriyor.

Son güncelleme ile birlikte uygulama, özellikle iş yerlerinin sıkça karşılaştığı baskı kalitesi düşük olan fotoğrafları iyileştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca uygulama, yeni üyelerine 5 kere ücretsiz kullanım hakkı sunuyor. Uzun lafın kısası; çözünürlüğü düşük, piksel piksel görünen fotoğraflarınız varsa buraya tıklayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın daha fazla ve daha yüksek çözünürlüklü kullanmak isteyenler için ücretli abonelikleri de mevcut.

Bu güzel makine öğrenmesi uygulamasını bize sağlayan için 13 kişilik küçük Let’s Enhance ekibine başarılar dileriz. Gelecek bu günden şekilleniyor… AI çalışma hayatımızı değiştirecek…