İNSTAGRAMDAN WEB AFİŞLERİNE VE PAZARLAMA MALZEMELERİNE KADAR, MARKALI FOTOĞRAFLARDAN OLUŞAN BİR KOLEKSİYONA SAHİP OLMAK ÇOK ÖNEMLİDİR .

Markalı yaşam tarzı görüntüleri, pazarlama araç kutunuzda sahip olabileceğiniz en çok yönlü araçlardan biridir. Markanızı sergileyen profesyonel görseller, sosyal içerik, web sitenizi özelleştirme ve daha fazlası için mükemmeldir. Aşağıda, bir sonraki markalı fotoğraf çekiminizden en iyi şekilde yararlanmanız için dört ipucu bulacaksınız.

Yeni fotoğraflarınızı nerede kullanacağınız konusunda beyin fırtınası yapın.

İhtiyacınız olan ve markalı görüntüleri kullanmak istediğiniz tüm yerlerin bir listesini yaparak başlayın. Yeni web sitesi (banner) afişlerine mi ihtiyacınız var? Instagram içeriği? Pazarlama için fotoğraflar?

Şimdi daha da spesifik olun – bu yerlerin her biri için ne tür resimlere ihtiyacınız var? Web siteniz için Life Style fotoğrafları, marka veya stil ürün fotoğrafları mı arıyorsunuz? Diğer kullanımlar için, belki bazı süreç fotoğraflarına veya sahne arkası fotoğrafına veya birkaç güncellenmiş fotoğrafa ihtiyacınız olabilir. Her ne olursa olsun, bunları beyin fırtınası listenize ekleyin.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Bir fotoğraf çekimi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilir, ancak bu beyin fırtınası listesi, bir yıl kadar ihtiyacınız olan tüm fotoğrafları elde etmek için ana planınız olarak işlev görebilir. En çok ihtiyacınız olanlara öncelik verin ve oradan başlayın.

İlham Klasörü oluşturun

En çok ihtiyaç duyduğunuz fotoğrafları daralttıktan sonra, oluşturmak istediğiniz içerik veya stile benzer bir dizi resim toplayın. Birçok stili gözden geçirerek başlayın ve ardından en çok beğendiklerinizi ve elbette markanızın kişiliğini temsil edenleri seçin. Her görüntü stili için en az 5-6 fotoğraf kaydedin. İlham panonuz Pinterest, Google Slaytlar veya aşina olduğunuz başka bir programda yayınlanabilir.

İLHAM PANOSU FOTOĞRAFLARI NEREDE BULUNUR:

  • iyi stok fotoğraf siteleri ( Unsplash , Death to Stock , Pexels , vb.)
  • Pinterest (“gündelik fotoğraflar” veya “eğlenceli ürün fotoğrafçılığı” gibi açıklayıcı arama terimleri kullanın)

Ekibinizi oluşturun.

Artık fotoğraflarınızın nerede kullanılacağı hakkında bir fikriniz ve fotoğraflarınızın stili ve içeriği için bir vizyona sahipsiniz. Bir sonraki adım, bir fotoğrafçı, stilist, model ve markalı çekiminizi hayata geçirmenize yardımcı olabilecek bir yer bulmaktır!

FOTOĞRAFÇILAR

Doğru fotoğraf iş ortağını ararken, vizyonunuz için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlığı göz önünde bulundurun. Çoğunlukla insanları mı fotoğraflıyorsun? Çok sayıda ürün çekimi olacak mı? Yiyecek mi çekeceksiniz? Fotoğrafçılar bu alanlarda uzmanlaşmıştır! İdeal görüntü tipinizde deneyime sahip birini aradığınızdan emin olun.

Bir fotoğrafçı seçmek için diğer hususlar: Belirli bir stile veya estetiğe mi odaklanıyorlar (parlak ve minimal, karanlık ve karamsar, stüdyo aydınlatması veya dış mekan)? Son olarak, tipik bir fotoğraf çekiminin maliyeti nedir? Ücretler biraz değişebilir, bu nedenle markanız için en uygun olanı daraltmanıza yardımcı olabilir.

İNSANLAR + AKSESUARLAR

Fotoğraflarınızda insanlara ihtiyacınız varsa, bir sonraki adımınız bazı modelleri işe almaktır. Görsellerinizde yer alacak en iyi kişileri ararken, markanızın hedef kitlesini göz önünde bulundurun – ideal müşterinizle hangi yaş ve demografik özellikler konuşacak? Tipik olarak modellerinizi kendi ağınız üzerinden bulabilirsiniz, mevcut müşteriler veya marka elçileri genellikle yardım etmeye istekli değildir. Ücretsiz veya indirimli hizmetler veya ürünler gibi bir teşvik vermekten asla zarar gelmez!

Aksesuarlar, çekiminize bağlı olarak birkaç farklı anlama gelebilir – ya ürününüzü tamamlıyorlar ya da arka planda bir yaşam tarzı sahnesi oluşturuyorlar. İhtiyacınız olabilecek aksesuarların rengini ve stilini ve bunların fotoğrafların genel görünümünü ve verdiği hissi nasıl tamamlayacağını düşünün. Çoğu zaman daha azı daha fazladır, bu yüzden aşırıya kaçma gereğini hissetmeyin!

STİL

Aksesuarları ve renkleri bulma fikri sizi terletiyorsa, çekiminiz için bir stilist kiralamak isteyebilirsiniz. Bazı fotoğrafçılar bu rolü alacaktır ancak ekibinize bir stilist eklemek, çekim için gerçekten akıllı bir yatırım olabilir.

KONUM

Ekibinizin çoğu yola çıkmaya hazır olduğunda, mükemmel konum ortağını bulmanın zamanı geldi. Bazen bu, bir işletme sahibinden veya belediyeden izin almayı içerir, bu yüzden biraz araştırma yaptığınızdan emin olun. Fotoğrafçınızla ve/veya stilistinizle gerekli ışık hakkında konuşun ve bunun gerçekleşmesi için günün hangi saatinde gerekli olduğunu düşünün. Son olarak, alan için ne kadar hazırlık yapılması gerekebileceğini bildiğinizden ve herkes gelmeden önce bunun için zaman ayırdığınızdan emin olun!

Ayrıntıları planlayın.

MARKALI FOTOĞRAF ÇEKİMİNİZ İÇİN SON BİR DEĞERLENDİRME LİSTESİ:

hayat var mı Bir fotoğrafın gerçek veya aktif olduğunu hissettirmek için birkaç el veya kişiye mi ihtiyacınız var?

Ölçeğe mi ihtiyacınız var? İzleyiciyi fotoğrafını çektiğiniz şeyin boyutuna yönlendirmek için ekleyebileceğiniz nesneler veya öğeler var mı?

Arka planda ne var? Bir çöp kutusunu gizleyebilir veya bir masaüstünü düzenleyebilir misiniz? Gizlemek daha sonra düzenlemekten daha kolaydır!

Negatif alan var mı? Fotoğraflarınızı reklamlar için veya web sitenizde kullanmayı planlıyorsanız, biraz negatif alan bıraktığınızdan emin olun. Bu, fotoğraflarınızın üstüne mesajlaşmak için yer sağlayacaktır.

Hangi en boy oranına ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Instagram’da portre veya kare öneririz. Web siteleri için daha fazla yatay resim öneriyoruz. Resimlerinizi nasıl kullanacağınızı ve bu ortam için hangi oranların işe yaradığını düşünün.

Mevsimsel ipuçlarına mı ihtiyacınız var? Tatiller yaklaşıyor mu? İçeriğinizin bir kısmının yılın belirli bir döneminde geçişine yardımcı olacak birkaç küçük aksesuar ekleyebilir misiniz?

Bir sonraki markalı fotoğraf çekiminizi planlamaya biraz daha zaman ayırmak, nihai fotoğraflarınızın markanızın dilini konuşmasını, nihai konumlarına sığmasını ve daha uzun bir zaman dilimi için alakalı kalmasını sağlayacaktır!