Yapay Zeka (AI), son on yılda kullanıcı deneyimini önemli ölçüde etkiledi. Akıllı sohbet robotlarından kişiselleştirilmiş reklamlara, genel olarak kullanıcı deneyimi, dijital dünyada büyük adımlar attı. Hollywood’un dünyayı ele geçiren robot tasvirlerine rağmen, yapay zeka yeni bir şey değil ve onlarca yıldır ufak değişimlerle hayatımıza girmekte.

Yapay zeka, günlük olarak kullandığımız bir dizi cihaza ve uygulamaya çoktan entegre edildi. Yapay zeka, güvenilir bir sonucu hızlı bir şekilde tahmin edebilir, tercihleri öğrenebilir, sınıflandırmalar yapabilir ve önemli özellikleri belirleyebilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, yapay zeka, belirli hedefler için istenen sonuçları üreten bir makineye ilgili verileri vermekle ilgili.

Yapay zeka teknolojisi, kullanıcılara özel öneriler ve içerik sunmada faydalı olan kullanıcı davranışlarını ve beklentilerini incelemeye ve belirlemeye yardımcı oluyor. Uygun şekilde kullanılırsa, yapay zeka potansiyel ve mevcut müşteri ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bununla birlikte, yapay zeka tabanlı uygulamalar, web siteleri ve araçlar artıyor. 

Bununla birlikte, son zamanlarda yaratıcı komutlar verebildiğiniz ChatGPT’nin ortaya çıkışı, ChatGPT’nin edebiyat gibi konularla artan ilişkisi, ve çok sayıda yapay zeka aracının, uygulamasının ve web sitesinin çoğalmasıyla birlikte, yapay zekanın günümüzün altyapısını oluşturan önemli bir faktör olduğunu söylemek mümkün.

Yapay zekanın öne çıkan avantajlarından biri hata azaltmaya katkıda bulunması. Yapay zeka, üretkenliği artıran günlük uygulamada kullanılabiliyor. Küçük işletmelerin yüzde 31’i çoktan yapay zeka araçlarını kullanmaya başladı, kullanan işletmelerin yüzde 82’si yapay zeka araçlarının kazançlarını arttırdığını ve giderlerini azalttığını söylüyor. Bununla birlikte dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket, günlük olarak birçok görevi gerçekleştirmek için yapay zekayı kullanıyor. McKinsey tarafından yapılan bir araştırma, yapay zekanın 2030 yılına kadar insan emeğinin en az yüzde 30’unun yerini alacağını tahmin ediyor. Tabii ki bu sürecin kontrol edilmesi için yine insan emeği gerekecek, fakat bunun ne kadar süreceği de bilinmiyor, çünkü makineler her gün başka bir şey öğrenebiliyor.

Öte yandan insana özgü etik ve ahlak değerleri yapay zekaya dahil edilmesi zor. Yani bir yapay zeka içerik üretimi programının etik değerleri öğrenmesi zaman alabilir. Bununla birlikte insana dair tüm ön yargılar yapay zekâyı da etkiliyor. Çünkü yapay zekâ, tamamen insanların temel ön yargılarını yansıtıyor.

Kullanabileceğiniz gelişmiş yapay zeka araçları

Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, en iyi yapay zeka araçlarına sahip olmak başarı için çok önemli. Üretkenliği artırmaktan karmaşık projeleri basitleştirmeye kadar, bu en iyi yapay zeka araçları çok çeşitli görevlerde yardımcı olabiliyor. İster işletme sahibi, ister pazarlamacı olun, ister yalnızca günlük aktivitelerinizi düzene sokmanın yollarını arayın, bu en iyi yapay zeka araçları, görevlerinizi anında tamamlamanıza yardımcı olabilir.

İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Yapay Zeka Araçları ve Web Siteleri

Aşağıdaki listede işinizi kolaylaştıracak en iyi yapay zeka araçlarını ve web sitelerini bulabilirsiniz:

1. ChatGPT

ChatGPT

ChatGPT, insanlarla yapılan konuşmalara yanıt verebilen bir teknolojidir. Teknoloji, doğal dil alışverişini anlayabilir, bunlara yanıt verebilir ve bunlarla etkileşim kurabilir. Alakalı ve anlaşılması kolay insan benzeri etkileşim ve yanıtlar üretir.

Uygulama, kodlama ve orta matematik denklemleri gibi karmaşık soruları sorgulamak ve bunlara yanıt almak için kullanılabilir. Ayrıca hataları hızlı ve kolay bir şekilde düzeltmek için de kullanılabilir.

2. Chatsonic

Chatsonik

Chatsonic, birden çok özellikle otomatikleştirilmiş ve ilgi çekici konuşmalar oluşturabilen bir sohbet robotudur. Sorulara cevap ve çözüm bulmak için kullanılabilir.

Google’a erişme ve gerçek zamanlı olarak güncel yanıtlar alma yeteneğine sahip olduğundan, internetteki çoğu sohbet robotundan daha gelişmiştir. İşletmeler için düşük maliyetli bir çözümdür ve kullanıcıların uygulamayı denemeleri için premium özelliklerin de içinde bulunduğu ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

3. Trip Planner

Trip Planner

Trip Planner, seyahat edenlerin seyahatlerini daha verimli bir şekilde planlamasına yardımcı olabilecek, gelişmekte olan bir teknolojidir. Teknoloji, kullanıcı tercihlerini analiz etmek ve ziyaret edilecek yerler, öğle yemeği, alışveriş vb. gibi aktiviteler önermek için yapay zekayı kullanır.

Web sitesi, mükemmel bir plan belirlemek için her aktiviteye zaman ayırır. Ayrıca, kullanıcı için en uygun seçimleri yapmak için incelemelere, derecelendirmelere ve geçmiş deneyimlere göre etkinliklerle ilgili siteler, restoranlar vb. önerilerde bulunur.

4. Adobe Enhance

Adobe Enhance

Adobe Enhance, kullanıcıların seslerini daha şeffaf hale getirmelerine yardımcı olan bir Adobe Podcasts özelliğidir. Kullanıcıların arka plan gürültüsünü hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırmasına ve ses kalitesini artırmasına olanak tanıyan özelliklerle birlikte çalışır.

Web sitesi uygulaması, ayırt edici sesleri stüdyo kalitesi gibi yapabilir. Küçük bir değişiklik gibi görünebilir, ancak önemli bir etki yaratabilecek gürültüyü işlemek gibi bazı dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır.

5. Cutout.pro

Cutout.pro

Cutout.pro, görüntüleri ve videoları yalnızca birkaç tıklamayla kırpabilen çevrimiçi bir medya işleme hizmetidir. En önemli özelliklerden bazıları, arka planı kaldırma, fotoğrafı daha da geliştirme ve geliştirmenin yanı sıra istenmeyen kişi ve nesnelerin kaldırılmasını içerir.

Web sitesi ayrıca portre ve renkli fotoğraflar oluşturabilir ve bir stok fotoğraftan pasaport boyutunda bir görüntü oluşturabilir. Bu araç, bu web sitesine yüklenen tüm resimleri tercihe göre özelleştirebilir.

6. Dall-E

Dall-E

Hayali ve gerçekçi görüntüler veya her ikisinin bir kombinasyonunu oluşturmak için makine öğreniminden yararlanan Dall-E, metin ve ayrıntılardan yüksek kaliteli görüntüler üretebilir.

Web sitesi ayrıca kullanıcıların mevcut bir resmi yüklemelerine ve beğenilerine göre düzenlemelerine olanak tanır. Görüntüden bazı ayrıntıları eklemek ve çıkarmak için kullanılabilir. Web sitesi birkaç saniye içinde canlı veya cansız nesnelerin resimlerini oluşturur.

7. Nvidia Canvas

Nvidia Canvas

Nvidia Canvas, Nvidia tarafından yaratıcı profesyoneller için geliştirilmiş bir dijital boyama uygulamasıdır. Sanatçıların fazla çaba harcamadan dijital şaheserler yaratmalarına yardımcı olacak araçlar sağlar.

Bu uygulama, düşük kaliteli eskizleri gerçekçi ve ayrıntılı portrelere dönüştürebilir. Güçlü ve kullanıcı dostu bir boyama uygulaması olacak şekilde tasarlanmıştır. Yazılım, kullanıcının girdi sağlarken sonuçları görmesini sağlayan gerçek zamanlı olarak çalışır.

8. Socratic

Socratic

Socratic, Google tarafından geliştirilmiştir ve temel olarak öğrencilere ev ödevlerinde yardımcı olmaya odaklanır. Uygulama, metni hem basılı hem de el yazısı biçiminde anlar.

Öğrenciler sorunlarını aramak ve sonuçları almak için ses seçeneğini veya arama alanını da kullanabilir. Yazılım, birkaç saniye içinde sorunlara çözümler ve uygun açıklamalar sağlar.

9. Midjourney

Midjourney

Midjourney, metin içeren görüntüler oluşturabilen veya Discord’u kullanarak mevcut bir görüntüyü sağlayabilen bir görüntü oluşturucudur. Tek gereksinim, yazılımı kullanmak için resmi bir Discord sunucusuna bağlanmaktır.

Kullanıcının bir komut olarak çalışan bir açıklama ve istem girmesi gerekir ve bot 4 adede kadar ön izleme görüntüsü oluşturur. Kullanıcılar daha sonra listeden bir resim seçebilir ve tercihlerine göre değiştirebilir.

10. Jasper Chat

Jasper Chat

Jasper Chat, bazı değişikliklerle konuları yeniden yazmak için kullanılabilecek bir uygulamadır. Yazılım, 20’den fazla dilde sohbet başlatabilir ve soruları gerçek zamanlı olarak yanıtlayabilir.

Şirket, uygulamanın insani olarak olası herhangi bir soruyu hızlı ve doğal bir şekilde yanıtlayabileceğini söyler. Ayrıca kısa bir konuyu kısa ve öz bir şekilde cevaplayabilir veya kendi başına fikir vermesi istenebilir.

11. Bing AI

Bing AI

Bing AI, bugün mevcut olan en iyi AI sohbet robotlarından biridir ve içerik oluşturma açısından sunabileceği çok şey vardır. Microsoft, ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ye büyük yatırım yaptı ve Bing’e entegre edilen yeni AI dil modeli, ChatGPT’den daha güçlüdür. Bing, kullanıcılara içerik oluşturmayı daha kolay ve verimli hale getiren bir dizi özellik sunar.

Bing’in en değerli özelliklerinden biri içerik üretme yeteneğidir. Kullanıcıların e-posta yazmasına, tatiller için seyahat programları oluşturmasına ve iş görüşmelerine hazırlanmasına yardımcı olabilir. Bing ayrıca tüm kaynaklarına atıfta bulunur, böylece kullanıcılar referans verdiği web içeriğine kolayca erişebilir. Ek olarak Bing, bir kullanıcının bulunduğu web sayfasını anlayabilir ve buna göre uyarlayabilir.

12. Krisp.ai

Krisp.ai

Krisp, arka plan gürültüsünü iptal etmede inanılmaz derecede etkili olan, bağımsız bir yapay zeka tabanlı gürültü giderme aracıdır.

Krisp, operatörlerin arka plan gürültüsünü en aza indirmek için ve çağrı merkezleri için iyi sonuç veren son derece net aramalar yapar.

13. Grammarly

Grammarly

Grammarly, metninizi analiz eden ve dilbilgisi, imla ve noktalama işaretleriniz hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan yapay zeka destekli bir metin aracıdır. Ayrıca intihali kontrol eder ve düşüncelerinizi düzenlemeniz için daha iyi yollar önerir. Çalışmaları hakkında otomatik geri bildirim sağlayarak ekibinizin yazma kalitesini iyileştirme potansiyeline sahiptir.

14. Chatfuel

Chatfuel

Chatfuel, Facebook mesajlarınızı akıllı bir bot ile otomatikleştirmenize yardımcı olabilir. Müşteri adaylarıyla 7/24 iletişim kurmak, sorguları otomatikleştirmek veya canlı müşteri adaylarını canlı satış temsilcilerine bağlamak için kodlama deneyimine ihtiyacınız yoktur.

Bu popüler platform, tüm Facebook sohbet robotlarının yarısına güç sağlayarak, her büyüklükteki işletmeye satışları artırma ve tüketici endişelerini yanıtlama konusunda yardımcı olur.

15. Zoho Zia

Zoho Zia

Zoho Zia, Zoho Corporation tarafından geliştirilen yapay zeka destekli bir dijital asistandır. Zia, doğal dili anlar ve kullanıcılar tarafından sorulan sorulara ilgili yanıtlar verir.

Zoho Zia ile toplantı planlama, e-posta gönderme ve dosya yönetimi gibi görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Zoho Zia, işinizi halletmenizi ve gelen kutunuzu düzenli tutmanızı kolaylaştırır.

16. Google Bard

Google yapay zeka uygulaması Bard

Bard, Google’ın deneysel, sohbete dayalı yapay zeka uygulaması. Diğer yapay zekalardan farklı olarak, büyük dil modelleri yerine Google tarafından yapılan bir model olan LaMDA’nın hafifletilmiş sürümünü kullanıyor. Hızlı özgeçmiş (CV) hazırlama, kompozisyon yazma ihtiyacınız olduğunda Google Bard, iyi bir kaynak olabilir. Google yapay zekası, metin düzenleme ve profesyonel dokümanlar yazma konusunda oldukça iyi.

17. Copy.ai

Copy.ai yapay zeka sitesi

Copy.ai, oldukça gelişmiş bir makine dili olan GPT 3’ü kullanarak neredeyse anında, bir insanın yazdığından farksız metinler oluşturan yapay zeka aracı. Sadece bir metin türü seçiyor, içeriği temelini oluşturan birkaç kelime, ifadele ve açıklamalar sağlıyorsunuz; gerisini Copy.ai hallediyor. Copy.ai, kullanım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. Saniyeler için Instagram hikaye yazıları, ürün açıklamaları, listeler gibi çeşitli metinler oluşturabileceğiniz Copy.ai içerik üretme konusunda size yardımcı olacak.

18. Fireflies

Fireflies AI uygulama

Fireflies.ai, toplantı notlarını alıp kaydeden, yazıya döken ve otomatikleştiren bir yapay zeka toplantı asistanı olarak tanımlanabilir. Toplantılardan sonra notları otomatik olarak kaydediyor, yazıya dönüştürüyor ve Microsoft Teams kişilerinize gönderiyor. Yapay zeka, toplantıda sorulan tüm soruları ve tarih, fiyat, görev gibi kilit kelimeleri filtreleyerek birkaç saat süren toplantıları 5 dakika ve daha kısa sürede incelemenizi sağlıyor.

19. Slidesgo

Slidesgo yapay zeka sunum hazırlama programı

Yapay zeka sunum oluşturucular, basit metin açıklamalarından veya taslaklardan etkileyici sunumlar oluşturabilen AI uygulamaları. Dakikalar içinde ilgi çekici ve profesyonel sunumlar hazırlayabilirsiniz. Slidesgo da en iyi yapay zeka destekli sunum hazırlama programlarından biri. Google Slayt temalarıyla PowerPoint şablonları içeren harika bir araç. Yapay zeka programı, çeşitli sektörler, işletmeler, öğrenciler, pazarlama için uygun özelleştirilebilir şablonlar sunuyor.

20. Wordtune

Wordtune yapay zeka metin düzeltme

Wordtune, ne söylemeye çalıştığınızı anlayan ve yazınızı daha net, ilgi çekici ve özgün hale getirmenin yollarının öneren, yapay zeka destekli metin editörü. İster mail göndermek, ister doküman oluşturmak, isterseniz de anlık mesajlaşmak için kullanıyor olun, Wordtune kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı olur. Yazma becerinizi geliştirmek için faydalanabileceğiniz en iyi yapay zeka programlarından biri.

21. Mem

Mem.ai yapay zeka not uygulaması

Mem.ai, düşüncelerinizi hızlıca kaydetmenize, not almanıza ve kişisel bir alanda düzenlemenize yardımcı olan yapay zeka not alma aracı. Notlarınızı düzenli belgelere dönüştürmenizi sağlayarak ihtiyacınız olduğu anda notu bulmanızı kolaylaştırıyor. Yeni bir not uygulaması olarak Mem, bireysel, iş ve ortak kullanım için ideal. Notlarınızı etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak etiketler, hatırlatıcılar, not paylaşımı gibi bir dizi özellik sunuyor.


22. Namogoo

Kendisini dijital yolculuk sürekliliği platformu olarak tanımlayan bu araç, uygulamanızın yanı sıra e-ticaret  sitenizde de kaybolan gelir fırsatlarını tespit etmek için yapay zekayı kullanıyor. Her bir müşteri kategorisinin ihtiyaçlarını ve davranışlarını kapsamlı bir şekilde anlamak ve ardından onları kişiselleştirilmiş tekliflerle hedeflemek için makine öğrenimini kullanıyor.

Alıcının yolculuğuyla birlikte herhangi bir engelin kaldırılması, dönüşümleri artırıyor ve rakiplerin müşterilerinizi kaçırmasını önlüyor. ContentSquare, Adobe ve QuantumMetric dahil olmak üzere çeşitli araçları entegre edebiliyor. En iyi yanı, Namogoo ekibinin işletmenizin boyutuna bağlı olarak esnek fiyatlandırma planları sunması. 

23. Hotpot.ai

Hotpot.ai, hem tasarımcılara hem de hemen hemen tüm kullanıcılara bir yapay zeka araçları koleksiyonu sunuyor. Araç, hataları gideren, temel olarak eski fotoğrafınızı harika resimlere dönüştüren ve yepyeni görünmesini sağlayan bir “yapay zeka resim düzelticisine” sahip.

Hotpot.ai resim renklendirici özelliği sayesinde siyah beyaz fotoğrafınızı renkli hale getirebiliyor. Bu araç ile birlikte fotoğraflarınızın arka planlarını kolaylıkla değiştirebiliyor, photoshop benzeri özelliklerini kullanabiliyor, görsellerinizin düzenlemelerini otomatik olarak yapabiliyor ve görsellerinizi istediğiniz boyutta kaydedebiliyorsunuz.

24. Timely

Timely, gün boyunca yaptıklarınızı takip etmek için tasarlandı. Bu araç ile görevlerinizi otomatik olarak etiketleyebiliyor ve yapacağınız sınıflandırmalar sayesinde işlerinizi projeler halinde gruplandırabiliyorsunuz. Bunun gibi bir zaman takip uygulaması kullanmak, gün boyunca küçük şeylere ne kadar zaman harcadığınızı size göstereceğinden üretkenliğinizi gerçekten artırabilir. Bu küçük aktiviteler, siz farkına bile varmadan gerçekten birikiyor ve hepsini tek bir uygulamada görmek planlı hareket etmenizi sağlıyor.

Uygulama kullanımı çok kolay bir arayüzle zamanınızı takip ediyor. Yapay zeka, yaptığınız her şeyi otomatik olarak sınıflandırarak proje bloglarına görevler atıyor. Gelişmiş yapay zeka sınıflandırıcı, binlerce kullanıcıdan gelen kullanıcı etiketlerine göre güncelleniyor.

25. SOUNDRAW

Yapay zekanın müzik endüstrisine olan etkisini anlattığımız yazıdan da hatırlayacağınız gibi SOUNDRAW, sizin için telifsiz müzik oluşturmak için yapay zekayı kullanan harika bir araç. SOUNDRAW ile müziğiniz için uzunluk, tempo, ruh hali, tür ve temayı seçebilir ve bir düğmeyi tıklayarak müzik oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca müziğinizi kolayca özelleştirebilir ve şarkıyı videonuzla web sitesinde eşleştirebilirsiniz. YouTube videoları, sosyal medya videoları veya başka herhangi bir amaç için müzik oluşturmak istediğinizde, bunu herhangi bir telif hakkı endişesi duymadan SOUNDRAW ile yapmanız mümkün. 

26. Adobe Enhance

Adobe Enhance, kullanıcıların ses kayıtlarının kalitesini yükseltmesine yardımcı olan bir Adobe Podcasts özelliği. Kullanıcıların arka plan gürültüsünü hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırmasına ve ses kalitesini artırmasına olanak tanıyan özelliklerle birlikte çalışıyor.

Web sitesi uygulaması, ayırt edici ses sesini stüdyo kalitesi gibi yapabiliyor. Küçük bir değişiklik gibi görünebilecek ancak önemli bir etki yaratabilecek gürültüyü işlemek gibi bazı dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırıyor.

27. Big Panda

BigPanda’nın otonom operasyon platformu, BT operasyonlarının, ağ operasyonlarının ve geliştirme operasyon ekiplerinin IT olaylarını daha hızlı ve daha kolay tespit etmesine, araştırmasına ve çözmesine yardımcı oluyor.

Ticari markası Open Box Machine Learning tarafından desteklenen BigPanda, BT’yi içgörülerle ilişkilendiriyor, olay yönetimini otomatikleştiriyor ve parçalanmış BT operasyonlarını birleştiriyor. BT şirketleri, işletme maliyetlerini azaltmak, hizmet kullanılabilirliğini ve performansını iyileştirmek ve riskleri azaltmak ve dijital dönüşüm girişimlerini hızlandırmak için BigPanda’yı kullanabilir.

28. Neuraltext

Neuraltext, kullanıcıların kampanyaları için etkili bir metin oluşturmasına ve SEO amaçları için içeriği optimize etmesine olanak tanıyan yapay zeka destekli bir platform. Yapay zeka metin yazarlığı araçlarıyla, Facebook reklamları hazırlamak, slogan fikirleri oluşturmak veya blog gönderileri yazmak gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilecek 50’den fazla şablon sunuyor.

Araç ayrıca, kullanıcıların içerikleri için yüksek değerli anahtar kelimeleri kolayca belirlemelerine olanak tanıyan anahtar kelime araştırma özellikleri sunuyor. Neuraltext, bir çekirdek anahtar kelime sağladıktan sonra Google Arama’dan ilk yirmi sonucu alıyor ve kullanılması önerilen anahtar kelimeler, ele alınacak konular ve yanıtlanacak sorular hakkında veriler sağlıyor. Bunların tümü, içerik için hızlı bir şekilde bir taslak oluşturmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, SEO içeriğinizin SERP’lerdeki performansına ilişkin ayrıntılı analizler de sunuyor.

29. Prisync

Rakiplerinizin fiyatlandırma stratejileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yerli bir teknoloji firması olan ve rakiplerini de bünyesine dahil ederek büyüyen Prisync sizin için uygun olabilir. Bu araç ürünlerinizi ve rakiplerinizi ekleyip tanımlayabileceğiniz ve ardından geçmiş modeller de dahil olmak üzere pazarınızdaki fiyat değişikliklerini değerlendirebileceğiniz bir gösterge panosuna sahip.

İstediğiniz fiyatlandırma verilerini bir Excel sayfasına aktarma ve fiyatlandırma stratejinizi güncellediğinizde dosyada bulundurma seçeneğiniz de var. Prisync ekibi son derece proaktif ve müşteri hizmetleri konusunda oldukça hızlı çalışıyor. 5 binden fazla ürünü takip etmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz üç katmanlı fiyatlandırma planları ve özel fiyatlandırma planları da bulunmakta.

30. Brandmark.io

Markanız için iyi bir logo oluşturmak oldukça zor ve yıpratıcı bir süreç olabilir, tam da bu nedenle brandmark.io bunu çok kolay hale getiriyor. Hızlı ve kolay bir şekilde markanız için bir logo oluşturabilen Brandmark.io’yu kullanmak için websitesine marka adı ve slogan gibi bilgilerinizi girmeniz, marka anahtar kelimelerinizi belirlemeniz yeterli. Ardından renk ve yazı stili seçerek yapay zekanın sizin için uygun bir logo üretmesini bekleyebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza daha iyi uyması için önerilen logolarda da küçük düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu arada logonuzun png versiyonunu satın almak biraz pahalı olabilir, yine de logo fikirleri arıyorsanız, burası başlamak için harika bir yer.

31. Otter.Ai

Otter, toplantılarınızdan, röportajlarınızdan, derslerinizden ve diğer sesli konuşmalarınızdan zengin notlar oluşturmanıza yardımcı olmak için makine öğreniminin gücünü kullanan yapay zeka destekli bir asistan. Bu araç, kendi toplantı notlarınızı özetlemek ve yazmak için harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi, ayrıca toplantı sürenizi verimli geçirmenizi de sağlıyor.

Uygulama, gerçek zamanlı olarak kayıt yapmanızı ve incelemenizi sağlıyor. Size her konuşmanın net, doğru ve otomatik bir dökümünü veriyor. Otter.ai ile tüm konuşmalarınızı herhangi bir cihazdan arayabilir, oynatabilir, düzenleyebilir, organize edebilir ve paylaşabilirsiniz.

32. Warmer.Ai

Warmer.ai, e-posta pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmakta zorlananların saniyeler içinde kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturması için yapay zeka kullanıyor. Tek yapmanız gereken “randevu almak”, “bir web sitesini ziyaret etmek” veya  “bir kaynak indirmek” gibi bir e-posta hedefi seçmek ve potansiyel müşteriniz için bir web sitesi veya LinkedIn profili girmek.

Araç, potansiyel müşterinin profilini ve geçmişini anında analiz edecek ve kulağa hoş gelen, müşterinin kişiliğine hitap eden ve çok fazla “satış odağı içermeyen” mesajınızı ulaştıran özel e-postalar oluşturacak. Ayrıca Warmer.ai ile aynı anda birden fazla potansiyel müşteriyi hedeflemek için toplu bir e-posta listesini CSV olarak da yükleyebilirsiniz. 

33. Beautiful.ai

Beautiful.ai ile çarpıcı sunumlar oluşturmak mümkün. Bu bulut tabanlı yazılım, minimum çabayla size profesyonel görünümlü sonuçlar vermek için yapay zekanın gücünü kullanıyor. çeşitli özelleştirilebilir şablonlar, resimler ve grafikler arasından seçim yapabiliyor ve mesajınızı daha da net hale getirmek için çizelgeler, tablolar ve diğer veri görselleştirmeleri ekleyebiliyorsunuz. İster iş, ister eğitim veya pazarlama alanında olun, Beautiful.ai ilgi çekici ve etkili sunumlar oluşturmak için oldukça verimli bir araç.

34. Chatsonic

Chatsonic, birden fazla özellikle otomatikleştirilmiş ve ilgi çekici konuşmalar oluşturabilen bir sohbet robotu. Sorulara cevap ve çözüm bulmak için kullanılabiliyor.

Google’a erişme ve gerçek zamanlı olarak güncel yanıtlar alma yeteneğine sahip olduğundan, internetteki çoğu sohbet robotundan daha gelişmiş. İşletmeler için düşük maliyetli bir çözüm ve kullanıcıların uygulamayı denemeleri için premium özelliklerin ücretsiz deneme sürümüyle birlikte geliyor. Yine de ChatGPT ile birebir özelliklere sahip olmadığı için aynı derecede fayda sağlayamayabilir.

35. Textio

Textio, şirketlerin iş ilanları oluşturma biçiminde adeta devrim yaratan güçlü bir yapay zeka odaklı araç. Bir iş ilanının her bir kelimesini analiz etmek ve adayları çekme yeteneğine göre puanlamak için tahmine dayalı teknolojiden faydalanıyor ve aynı zamanda mesajdaki olası cinsiyet ayrımcılıklarının ortadan kaldırılmasını sağlıyor. 

Bu yenilikçi yazılım, Textio’yu uygulamaya geçirdikten sonra iş listelerinde önemli gelişmeler gören Twitter, Microsoft, Square ve Starbucks gibi büyük şirketler tarafından kullanılıyor.

36. Sheetplus

En iyi yapay zeka uygulamaları!

Sheetplus Google Sheets veya Microsoft Excel gibi yazılımlarda formül kullanıyorsanız, Sheetplus işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir. Uygulamanın web sitesi üzerinden, formüllerinizi 10 kat daha hızlı yazabilirsiniz. Sadece ne formülü istediğinizi yazmanız yeterli olacaktır. Bu kullanışlı uygulama, size zaman kazandırabilir.