InDesign’ın Ekim 2022 sürümündeki (18.0 sürümü) (özet)özellikler ve geliştirmeler hakkında ön bilgiler edinin.

Otomatik Stil Uygula (Teknoloji Önizlemesi)

İster yeni bir kullanıcı ister uzman olun, Otomatik Stil Uygula ile metin formatlamada fazla çaba harcamanız gerekmez. Yerleşik ve içeriğe uygun Stil Paketlerimiz arasından seçim yapın ve büyük belgelerde metninizi tek bir tıklatmayla güncelleyin. Stil Paketleri, içerik türüne bağlı olarak metni otomatik olarak formatlar.

Adobe, InDesign deneyimini iyileştiren yeni özelliklere yatırım yapmaya devam ediyor. Katılım sağlayarak Otomatik Stil Uygula özelliğini denemenizi vegeri bildirim sağlamanızı bekliyoruz. Lütfen bu özelliğin Teknolojisi Önizlemesi aşamasında olduğunu unutmayın. Bu nedenle performans dahil olmak üzere bazı özellikler zaman içinde gelişebilir.

Illustrator ile InDesign arasında verimli şekilde kopyalayıp yapıştırma

Illustrator ile InDesign arasında formatlamayı ve uygulanan efektleri koruyarak metni verimli şekilde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

InDesign’da desteklenen yeni grafik formatları

Artık HEIC, HEIF, WEBP ve JP2K dosyalarını aslına uygunluk kaybı olmadan yerel formatlarında içe aktarabilirsiniz.

Sayfayı veya formayı seçimin sonrasına kolayca çoğaltma

Artık InDesign’da sayfaları veya formaları seçimin hemen sonrasına yerleştirmek üzere çoğaltabilirsiniz. Ayrıca çoğaltılan sayfaların veya formaların belgenin sonunda olmasını sağlayabilirsiniz.

UXP Komut Dosyası Oluşturma

InDesign komut dosyası oluşturma özelliği artık modern JavaScript özelliklerini içerir. Geliştiriciler artık VBScript, AppleScript ve JavaScript ile birlikte UXP Komut Dosyası Oluşturma’yı kullanabilir.

InDesign belgelerini önizleme

Artık InDesign belgelerinizin (.indd) önizlemesini görebilir ve belgeyi açmadan genel bir görünüm elde edebilirsiniz. Önizleme sayfa numarası ve boyut ayarlarını da yapabilirsiniz.

Ref: Helpx Adobe