Illustrator’ın Ekim 2022 masaüstü sürümündeki (27.0 sürümü) yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında bilgi edinin.

Örgü ile nesneleri kısmen üst üste bindirin

Artık çiziminizde çakışan bir desen oluşturmak için metni, şekilleri ve nesneleri yeniden sıralayabilir veya üst üste bindirebilirsiniz. 

https://video.tv.adobe.com/v/3409167?captions=tur&end=nothing&learn=on

Illustrator belgelerini inceleme için paylaşma (Beta)

“İnceleme için paylaş”, paydaşların bir Adobe hesabı olmasa bile geri bildirimde bulunabileceği paylaşılabilir bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. Illustrator’da otomatik olarak geri bildirim alabilir ve yorumları yanıtlayabilir, çözümleyebilir ve inceleme döngüsüne devam etmek için güncellemeleri aynı inceleme bağlantısına gönderebilirsiniz.

Illustrator ve InDesign arasında metin yapıştırırken formatı koruyun

Artık metin stili, format ve efekti koruyarak InDesign’daki metinleri kopyalayıp Illustrator belgenize yapıştırabilirsiniz.

https://video.tv.adobe.com/v/3409310?captions=tur&end=nothing&learn=on

Hızlı eylemlerle Illustrator iş akışlarını otomatikleştirin

Keşfedin Paneli’ne son eklenen özelliklerle Hızlı eylemler, tek bir tıklatmayla iş akışlarını tamamlamanıza olanak tanır. Metninize anında eski tip bir retro stil veya neon parlama efekti uygulamak için seçkin hızlı eylemler listesini kullanın. Ayrıca elle çizilmiş taslakları vektör görüntülerine dönüştürebilir veya hızlı eylemleri kullanarak çizimleri yeniden renklendirebilirsiniz.

https://video.tv.adobe.com/v/3409226?captions=tur&end=nothing&learn=on

3D nesneleri dışa aktarmak için uyumlu diğer formatlar

Illustrator, 3D nesneleri Adobe Substance 3D ve diğer 3D uygulamalarla geniş çapta uyumlu olan GLTF ve USD dosya formatlarına dışa aktarmanıza olanak tanır. Varlıkları düzenlemek ve geliştirmek için en sevdiğiniz 3D uygulamalarına içe aktarabilirsiniz. 

Birden çok bağlantıya sahip dosyaları yerleştirme performansı iyileştirildi

PNG formatında birden çok bağlantıya sahip dosyaları veya görüntüleri yerleştirirken dosya yükleme ve açma süresi nispeten iyileştirildi.