Dijital pazarlama stratejiniz ve reklam çalışmalarınıza değer dahil etmeye değer bulunabilecek bazı ilginç notlar…

1. Hareketli Grafikler
Dinamik UX deneyimleri ve geçmişteki statik görüntülerini bozan video içeriğiyle, giderek daha fazla marka hareket yoluyla kimlik oluşturuyor. Hareketli grafikler ve animasyonlar, görsellere yeni bir soluk getirebilir, kaydırmayı durduran, etkileşimi artıran efektler getiriyor.

2. Kalın Soyut Şekiller
Bir ürün, mesaj veya sosyal medya portalını tek çıkarmak için tasarımlarınızda cesur şekiller kullanmaktan başka bir şey aramanıza gerek yok. Bu görüntü, bir grafiğin ana merkezinden uzaklaşmadan ek bir görsel ilgi katmanı ekler.

3. AI-Generated Art
2022’de DALL-E 2 kreasyonlarının sosyal medyayı etkisini artırması ve Microsoft, Shutterstock ve daha fazlası tarafından üretilen tasarım çözümlerini değerlendirme. OpenAl’ın bir sonraki çalışması olan GPT-4, ufukta akıllı tasarım potansiyellerinde sahneler beklememizi sağlıyor.

4. 3D Öğeler
Son teknolojik gelişmeler, üç boyutlu render’ların taramaları hiç bu kadar kolay olmamıştı. 3D tipografi ve karakterlerden ürün demolarına ve daha fazlasına kadar kullanıcılara, kontrolleri atlamak yerine grafik görüntülemeye net bir şekilde yanıt veriyor.

5. Kapsayıcı görüntüler
Kapsayıcılık hareketli bir hedeftir Diğer bir sözcük, etnik ve cinsiyete bağlı çeşitli görüntüler bugünlerde kaydedilmiştir. Markalar kapsayıcılığının olması ne anlama geldiğine dair bilgilerini artırmaya devam ettikçe, tasarımda gerçek temsil ve erişilebilirlik her şeye daha önemli olmaya başladı.

6. Sürrealist Maksimalizm
Pandemi dünyası “Kükreyen kaos” olarak adlandırıldığı süreç hayata dayanan minimalist tasarımların sonunu işaret ediyor. Yeni dönem, yaratıcı görsel hikaye anlatımı için yenilenen olanaklar, mevcut tüm alanı kaplayan çerçeveleri zorlayan görüntülere ilham veriyor.

7. Renkli Retro
çizimler Parlak renk paletleri ve pastoral görüntü içeren retro çizimler, posterlerden ambalajlara kadar her şey içinde olması gereken bir nostalji duygusuyla doldururken, 90’ların canlanma ve vintage görsel trendleri 2023 yılında da devam edecek.

8. Sanal Gerçeklik
Teknolojisindeki en büyük isimlerde dahil olmak üzere Metaverse, NFT’ler ve Web3’ü elde eden tasarımlarla, teknolojik geleceğimizin kullandığı sınırsız zincirleri izledik yıl boyunca. Yeni yılda da düşünün: sürükleyici UX deneyimi, bilim kurgu tipografisi ve fütüristik renkler.