GMK’nın 1981’den bu yana düzenlediği ve Türkiye’de grafik tasarım için bir bellek niteliği taşıyan Grafik Tasarım Sergisi, 12 Ekim 2021’de kapılarını sanat severlerine açtı. sergi, 40. yılını kutluyor. Bu yıl fiziksel ortamda da izlenen sergi sergi.gmk.org.tr üzerinden de çevrimiçi ve herkese açık olarak izlenebiliyor. önceki yılların tüm sergilerine de bu adres üzerinden ulaşmak mümkün.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, 12 Ekim-8 Kasım 2021 tarihlerinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen 40. Grafik Tasarım Sergisi, Eylül 2020 itibarıyla üretilmiş işlerden oluşuyor. 

Serginin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki yarışmada İlan (Gazete/Dergi) Tasarımı kategorisinde En İyi Ödülü kazanan Kaan İşcan tarafından gerçekleştirildi.

8 Ekim Cuma günü saat 20.00 itibarıyla GMK Youtube kanalından canlı yayınla gerçekleşen çevrimiçi ödül töreninde 22 kategoride verilen GMK Ödüllerinin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam eden Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülüİhap Hulusi Afiş ÖdülüSait Maden Tipografi ÖdülüTÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü de sahiplerini buldu.

fotoğraf : mediacat.com’dan alınmıştır.