Vifa, 17 Ağustos’ta dünyanın ilk ChatGPT destekli hoparlörü ChatMini’yi piyasaya sürdü ChatGPT’nin yanı sıra Baidu’nun “Wenxin Yiyan” chatbot özelliğini de içeren kompakt ve taşınabilir bir hoparlör . Bu çift yapay zekalı sohbet robotu kombinasyonu, ChatMini’nin kullanıcılarla daha dinamik ve çeşitli konuşmalar yapmasına olanak tanıyarak onların geniş yelpazedeki ihtiyaçlarını karşılıyor.

Sohbet robotu desteği, cihazla kapsamlı diyaloglar kurulmasını ve ona daha karmaşık görevler verilmesini mümkün kılacak. Örneğin hoparlörden bir şiir, makale veya metin hazırlaması ya da sorulara yanıt vermesi istenebilecek. Bunların yanı sıra, kullanıcıyı sakinleştirebilecek veya neşelendirebilecek, ayrıca duygusal durumuna göre tavsiyelerde bulunabilecek.

Çift yapay zeka

ChatMini kompakt siyah renkli bir gövdeye sahip. Üst kısmında fiziksel kontrol tuşları bulunuyor. Cihaz, Vifa ve National Photovoltaic Appliances tarafından ortaklaşa geliştirildi. ChatGPT ile birlikte Baidu’nun sohbet robotu Wenxin Yiyan‘ın özelliklerini bir araya getiriyor.

ChatMini dünyanın ilk çift yapay zekalı akıllı hoparlörü için belirlenen fiyat etiketi 259 dolar. Şu an için cihazın diğer ülkelerde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bilinmiyor.