Temmuz 2016 yılında yayınlanan uygulama yenilikleri ile göz kamaştırmaya başladı… Bu uygulamayı keşfettikten sonra içerisindeki çeşitli bölümlerde daldan dala atlayıp sanatın a’dan z’ye bir çok dalını öğrenebilir, yeni sanatçı ve etkinlikler keşfedebilir. Sanat eserlerine fırça darbelerini keşfedecek kadar yakından bakabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından kültürel eserleri keşfedin

Arts and Culture, Google Cultural Institute tarafından dünyanın dört bir yanından yüzlerce müze ve kültür kuruluşuyla işbirliği içinde geliştirilen bir uygulama. Temel amacı, kültürü Android ve İnternet bağlantısı olan herkese ulaştırmaktır.

Arts and Culture’ın ana sayfasından Frida Kalho’dan Katsushika Hokusai ve Van Gogh’a tarihin en önemli sanatçılarından bazılarının eserlerine bakabilirsiniz. Biyografilerini okuyabilir ve tabii ki, yüksek kaliteli görüntüleri ve çalışmalarını anlamak için gereken tüm bilgileri içeren tüm çalışmalarını sırayla görebilirsiniz.

Tarihin en önemli sanatçılarının çalışmalarına bakmak, Arts and Culture’ın sunduğu özelliklerden sadece biridir. Çok ilginç bir başka özellik de 80’den fazla müze ve kültürel açıdan ilgi çekici yere sanal ziyaretler yapmanıza izin veriyor. Google Street View kullanıyormuş gibi 360 derece dönebilir ve özgürce dolaşabilirsiniz.

beğendiğiniz sanat çalışmalarını sanal koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. makaleler ilginç ve keyifli. her bir sanatçı, eser ya da sanat akımı türü için ayrıca bir info sayfası da bulunuyor.

İnternet Adresi : https://artsandculture.google.com/?hl=tr

Android ve İphone için yükleyeceğiniz uygulamal ile keyifli eğlenceli ve bilgilendirici bir dünyaya dalış yapacaksınız. Ayrıca Google’ın uygulaması artık fotoğraflarınızı bir şahesere dönüştürmek için yapay zeka kullanan bir özellik içeriyor.

Arts and Culture, size pratik olarak sonsuz bir kültürel kaynağa hızlı, kolay ve ücretsiz erişim sağlayan paha biçilmez eğitim değerine sahip bir uygulamadır. Sanatı seven insanlar için kesinlikle gereklidir … ve henüz sevmeyenler için daha da önemlidir.

Kaynak: Google