Arçelik 3D Printer, eğitim, ev ve ofis kullanımına yönelik olarak geliştirilmiş 3 boyutlu bir yazıcıdır. Kolay kullanım ve zengin içerik kütüphanesi sunan Arçelik 3D Printer ile hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi vadediyor!

Arçelik 3D Printer ürününün hayata geçme sürecinde; mühendis, tasarımcı, psikolog ve eğitim uzmanı gibi farklı disiplinlerden oluşan Arçelik 3D Printer ekibi olarak Ar-Ge ve ürün geliştirme süreçlerinde çevik çalışma yaklaşımıyla yoğun olarak çalışılmış. Birçok okul ve eğitim bilimciyle araştırmalar yaparak öğrenci ve öğretmenlerin eğitimdeki ihtiyaçlarını analiz edilerek müşteri deneyimini öncelikli tutarak ürün özellikleri ve kullanımı tasarlandığı söyleniyor.

Son söylenmesi gerekeni dost baştan söyler derler Öncelikle gördüğüm eksileri yazalım :

  • -Sadece PLA ile baskı yapabiliyor ve kendi flamentleri dışında başka bir filament ile çalışmıyor (izin verilmiyor)
  • – Dilimleme yazılımı arçelik’e özgü bir yazılım bunun dışındaki dilimleme yazılımlarını kabul etmiyor.
  • – programlama dili – G code (geometrik Kod) : .ar3d

Teknik Özellikleri 

Arçelik 3D Printer, güvenli bir baskı ortamı sağlamak için kapalı hazneli bir tasarım ile üretiliyor. Bu haznenin içinde 150mm x 150mm boyutlarında bir yazdırma alanı (tabla) bulunuyor. Daha kaliteli baskı için 0,4 mm kalınlığındaki baskı ucu ile hassas baskı yapılabiliyor. USB bellek veya bulut üzerinden baskı dosyaları yazıcıya gönderilebiliyor ve baskı başlatılabiliyor. Her açılışta kalibrasyon gerektirmediği için uzun süre kaliteli baskı alınabiliyor. Elektrik kesintisinden sonra baskıya kaldığı yerden devam etme, akıllı filament takip sistemi, bulut üzerinden baskı gönderme gibi özellikleriyle kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. 

İçerik Kütüphanesi 

Arçelik 3D Printer için özel olarak tasarlanmış zengin içerik kütüphanesi bulunuyor. Öğrenciler için Maker projeleri ve destekleyici ders materyallerine ek olarak tüm kullanıcılar için baskı garantili 1000’den fazla üç boyutlu model ücretsiz olarak içerik kütüphanesinde mevcut ve hala içerik havuzu zenginleşmeye devam ediyor. Öncesinde tüm baskı testleri yapılmış ve ayarları belirlenmiş modeller ile müşteriler hatasız ve güvenli baskılar alabiliyor.   

Arçelik Dilimleyici 

Arçelik Dilimleyici’yi, tamamen Arçelik 3D Printer’a özel bulut tabanlı bir dilimleme yazılımı olarak geliştirdi. Karmaşık ayarlar gerekmeden sade arayüzü ile bulut üzerinden üç boyutlu modeller dilimlenebiliyor ve direkt olarak bulut üzerinden Arçelik 3D Printer’a baskı için gönderiliyor. Yazılımın tüm güncellemeleri otomatik olarak yapılıyor ve bilgisayara herhangi bir program yüklenmesine gerek kalmıyor.  

Arçelik Filament 

Doğa dostu PLA malzemeli Arçelik Filament, sorunsuz ve yüksek kalitede baskı alınabilmesi için özel olarak geliştirilmiş. Arçelik Filament, üzerindeki RFID etiketi sayesinde yazıcıya renk, son kullanma tarihi, kalan filament miktarı gibi bilgileri iletiyor. Bu sayede kullanıcılar, hem yazıcı üzerindeki ekrandan hem de bulut üzerinden filament hakkında bilgi alabiliyor.  

Güvenlik 

Arçelik 3D Printer’ın geliştirilme sürecinde her yaştan kullanıcının güvenliği ve kullanım kolaylığı dikkate alınmış.  Elektriksel ve mekanik sistemleri tamamen kapalı tasarıma sahip ve sağlığa zararsız malzemeler içeriyor. Baskı bittiğinde kullanıcıya bildirim geliyor ve baskı tablası soğuduktan sonra herhangi bir el aleti gerekmeden model kolayca sökülebiliyor. Hava filtresi sayesinde üç boyutlu baskı sırasında ortaya çıkan partiküllerin dış ortama sızması engelleniyor.