Masaüstünde Illustrator’ın Ekim 2021 sürümündeki (26.0 sürümü) yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında bilgi edinin.

Yeniden tasarlanan 3D efektler ve Adobe Substance malzemelerini kullanarak dokular ekleme

Döndür, Uzayda Döndür, Yükselt, Aydınlatma ve Gölgeler gibi 3D efektleri vektör çizimlerine kolayca uygulayabilir ve 3D grafikler oluşturabilirsiniz. Tüm bu efektleri Adobe Substance Malzemeleri ve işleme seçenekleriyle birlikte tek bir 3D panelinde bulabilirsiniz. 

Substance malzemelerini kullanarak çiziminize doku ekleyebilir ve gerçekçi 3D grafikler oluşturabilirsiniz. Kendi malzemelerinizi ekleyebilir veya binlerce Adobe Substance malzeme varlığı arasından seçim yapabilirsiniz.

Yorumlar için paylaşın

Çiziminizin bağlantısını ortak çalışanlarla, ekip üyeleriyle ya da başka kişilerle paylaşabilirsiniz. Bu bağlantıya sahip olan herkes artık çiziminizi görüntüleyebilir ve sorunsuz iş birliği için geri bildirim paylaşabilir. Paylaşılan belgedeki inceleme yorumlarını Illustrator içinden görüntüleyebilirsiniz.

Keşfedin paneli ile takip edebileceğiniz içerikler

Artık Keşfedin panelini kullanarak yeni özellikleri kolayca öğrenebilir ve hızlı yardım alabilirsiniz. Bu panel, becerilerinize ve çalışmalarınıza göre öneriler de sunar. Bu öneriler, çok adımlı iş akışlarının daha hızlı yapılmasına ilişkin ipuçları ve eğitimler içerir. 

Eksik fontları sorunsuz etkinleştirin

Artık belgelerinizi herhangi bir bilgisayara yükleyebilir ve eksik fontları el ile düzeltmek zorunda kalmadan sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz. Eksik fontlar Adobe Fonts’un eşleşen fontlarıyla değiştirilir.

Aynı metni seçme özelliğiyle artırılmış verimlilik

Artık bir belgedeki tüm metin kutularını seçebilir ve metnin metin özelliklerini her metin kutusunda el ile çalışmadan veya Illustrator uygulamasından çıkmadan tek seferde değiştirebilirsiniz. Aynısını Seç genişletilmiş işlevi, bir metni font boyutuna, metnin dolgu rengine, font stiline ve fonta göre seçmenizi sağlar. 

Bağlantılı bulut belgelerini yerleştirmek

Artık bağlantılı PSD bulut belgelerini Illustrator belgelerine yerleştirebilir veya gömebilirsiniz. PSD bulut dosyalarınızı güncelleyin veya yeniden bağlayın ve dosyayı düzenlemek istediğinizde bunları çalışma yüzeyinize gömün.

HEIF veya WebP formatları için destek

Artık Yüksek Verimli Görüntüsü Formatı (HEIF) veya WebP formatındaki dosyaları Illustrator’da açabilir veya yerleştirebilirsiniz. Windows’ta Illustrator’da HEIF formatındaki dosyalara erişmek için codec dosyaları gerekir. 

Basitleştirilmiş değişken genişlikte konturlar

Illustrator, konturlara basitleştirilmiş yollar uyguladığından artık değişken genişlikte konturları daha az bağlantı noktasıyla kolayca ayarlayabilir veya genişletebilirsiniz.

Ref: Adobe.com