Donanımsal özelliklerine bakılmadan dilden dile dolaşan “bunun megapikseli daha yüksek” sözleri, özellikle Apple’ın daha düşük megapikselli sensörlerle çok daha kaliteli fotoğraf çekimi deneyimi sunmasıyla megapiksel çokta önemli değilmiş demek ki derken. Piyasa’nın yeniden megapixel savaşlarına doğru koştuğunu görüyoruz.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung beklenen 200 megapiksel telefon kamera sensörü sonrasında geleceği de gösterdi.

Pazarı 108 megapiksel seviyesine çıkaran Samsung’un limiti 200 megapiksel seviyesine taşıdığı yeni telefon kamera sensörü ile yine ses getirdi. 2022 yılında 200 megapiksel sensörleri xiaomi’nin telefonlarında görmeye başlayabileceğimiz de ayrı bir konu. Samsung firmasının burada durmaya niyetli olmadığı bu günden belli.

Yapılan açıklamaya göre 2025 yılında SEMI Europe Summit kapsamında Samsung, telefonlar için tam 576 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera sensörü tanıtılacak.

2025 yılında Samsung’un bu kadar yüksek çözünürlükte bir sensör tanıtması oldukça olası. Gelişen işlemci teknolojileri göz önüne alınırsa, firmanın telefonları 2025 yılında 576 megapiksel çözünürlükte fotoğrafları işleyebilecek gücü de sunması gerekecek. Bunu da başaracak gibi görünüyor